Το έβδομο αστέρι στη φανέλα του έραψε απόψε το βράδυ ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης στην Uber Arena με 95-80 και επέστρεψε στην κορυφή της Ευρώπης για πρώτη φορά μετά το 2011.
Πολυτιμότερος παίκτης για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν που έγραψε ιστορία στο Βερολίνο, ήταν ο μυθικός Κώστας Σλούκας που δεν έχασε σουτ εντός παιδιάς, έχοντας απολογισμό 24 πόντους (2/2 δίποντα, 4/4 τρίποντα, 8/9 βολές), με τον Κέντριν Ναν να σταματά στους 21 πόντους και τον Ματίας Λεσόρ να προσθέτει 17.
Από πλευράς Μαδριλένων, ο Ντζάναν Μούσα είχε 15 πόντους, ενώ ο Φακούντο Καμπάτσο σημείωσε 12 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ πριν αποβληθεί με πέντε φάουλ.