Στην αποκάλυψη πως παρακολουθεί στενά την πορεία του Παναθηναϊκού στα πλέι-οφ της EuroLeague, εξαιτίας και της παρουσίας του καλού του φίλου, Ματίας Λεσόρ στους “πράσινους”, προέβη ο Κέβιν Πάντερ.
“Αυτή τη στιγμή είμαι απλά φίλαθλος. Απολαμβάνω το καλό μπάσκετ των πλέι-οφ. Παρακολουθώ τον Ματίας. Ήταν ένα τρελό παιχνίδι, πολύ καλό ματς. Βλέπω επίσης το ζευγάρι Μονακό-Φενέρμπαχτσε. Παρακολουθώ αυτές τις δύο σειρές”, ανέφερε ο Αμερικανός γκαρντ της Παρτιζάν σύμφωνα με την “Mozzart Sport”.
Ερωτηθείς αν θα δει τα ματς του Ερυθρού Αστέρα με την Μέγκα για τα πλέι-οφ της ΑΒΑ League, είπε: “Όχι. Ειλικρινά, δεν θα το δω. Με ενδιαφέρουν μόνο ο Παναθηναϊκός και το Μονακό-Φενερμπαχτσέ”.
“Όλοι (σ.σ. στην Παρτιζάν) σκέφτονται ότι αν κάναμε αυτό ή αν είχαμε κάνει εκείνο θα ήμασταν στα πλέι-οφ. Αλλά δεν κάναμε αυτό που έπρεπε και αυτό είναι όλο. Γι’ αυτό δεν είμαστε στο πλέι-οφ της EuroLeague”, υπογράμμισε.