Ντράγκαν Μπέντερ

Τέλος η σεζόν για τον Ντράγκαν Μπέντερ

Νοκ-άουτ για το υπόλοιπο της σεζόν τέθηκε σύμφωνα με τον κροατικό Τύπο ο rookie των Φοίνιξ Σανς, Ντράγκαν Μπέντερ.

Ο φόργουορντ/σέντερ της ομάδας του Ερλ Γουότσον τραυματίστηκε σοβαρά στον αστράγαλο και αναμένεται να υποβληθεί εντός των επόμενων ημερών σε εγχείρηση, η οποία θα τον θέσει εκτός μάχης για τους επόμενους 3-4 μήνες.

Τη φετινή αγωνιστική περίοδο, ο πρώην παίκτης της Μακάμπι Τελ Αβίβ έλαβε μέρος σε 38 ματς με τη φανέλα της ομάδας από την Αριζόνα, έχοντας κατά μέσο όρο 3,2 πόντους και 2,2 ριμπάουντ σε 12,7 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα.

Περισσότερα
Περισσότερα

Ουρμπόνας σε Σπανούλη: «Έλληνες μου λένε ότι χάλασες την εικόνα του Διαμαντίδη με αυτό το σουτ»

Στο “Basketnews.com” και τον Ντονάτας Ουρμπόνας μίλησε ο θρύλος του ελληνικού μπάσκετ και νυν προπονητής του Περιστερίου, Βασίλης…