Σαρωτικοί οι Καβαλίερς στη Βοστώνη! (vid) – Όλα τα αποτελέσματα

Πολύ σημαντική νίκη τόσο από βαθμολογικής, όσο και ψυχολογικής πλευράς πήραν οι Καβαλίερς το βράδυ της Κυριακής κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς (99-121).

MVP του ντέρμπι της Ανατολής ήταν ο ΛεΜπρόν Τζέιμς που πλησίασε στο triple-double, τελειώνοντας το ματς με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 10 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Ο “βασιλιάς”, μάλιστα, αποχώρησε προσωρινά από το παρκέ στην πρώτη περίοδο μετά από σύγκρουση του γονάτου του με εκείνο του Άρον Μπέινς, χωρίς εν τέλει να έχει υποστεί σοβαρή ζημιά.

Από πλευράς των γηπεδούχων που ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι τα μέσα του δεύτερου 12λέπτου, πρώτος σκόρερ ήταν ο Τέρι Ροζίερ που σημείωσε 21 πόντους, με τους Κάιρι Ίρβινγκ και Μάρκους Μόρις να προσθέτουν 18 και 17 πόντους, αντίστοιχα.

Από τα υπόλοιπα ματς της βραδιάς, ξεχώρισε το άνετο διπλό των Τζαζ στο Πόρτλαντ (96-115), αλλά και οι εντός έδρας νίκες των Θάντερ και των Ρόκετς κόντρα σε Γκρίζλις και Μάβερικς, αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σάρλοτ ΧόρνετςΤορόντο Ράπτορς 103-123 – (Highlights)
Ατλάντα ΧοκςΝτιτρόιτ Πίστονς 118-115 – (Highlights)
Μπόστον Σέλτικς – Κλίβελαντ Καβαλίερς 99-121 – (Highlights)
Ιντιάνα ΠέισερςΝιου Γιορκ Νικς 121-113 – (Highlights)
Μινεσότα ΤίμπεργουλβςΣακραμέντο Κινγκς 111-106 – (Highlights)
Οκλαχόμα Σίτι ΘάντερΜέμφις Γκρίζλις 110-92 – (Highlights)
Χιούστον ΡόκετςΝτάλας Μάβερικς 104-97 – (Highlights)
Πόρτλαντ Τρέιλ ΜπλέιζερςΓιούτα Τζαζ 96-115 – (Highlights)

Περισσότερα
Περισσότερα

Το επόμενο βήμα στο σχεδιασμό της Μπαρτσελόνα για τη νέα σεζόν – Η συμφωνία που κυνηγά για τη θέση «4»

Ιδιαίτερα ευχαριστημένη από την απόδοση του Αμερικανού πάουερ φόργουορντ, Τζαμπάρι Πάρκερ είναι η διοίκηση της Μπαρτσελόνα. Όπως αναφέρει…